tėkmės citometrija

Jūs esate čia

Rekomenduojame aplankyti

Hemolizinė anemija dėl eritrocitų membranos anomalijų dažniausiai pasireiškia sergant paveldimąja sferocitoze. Didžiausias sergamumas yra registruojamas Šiaurės Amerikoje ir šiaurinėje Europos dalyje, kur 2000-5000 gyventojų tenka vienas sergantis asmuo.

LT

Įvadas. Endotelio mikrodalelės (EMD) galėtų būti miokardo infarkto ir koronarinės širdies ligos biožymenys, tačiau jų gamyba ir išsiskyrimas po miokardo infarkto ir sąsajos su oksidaciniu stresu nėra iki galo aiškios. Šio tyrimo tikslas buvo nustatyti EMD kiekį sveikų asmenų ir miokardo infarktą prieš tris mėnesius patyrusių pacientų periferiniame kraujyje bei galimą ryšį tarp oksidacinio streso ir EMD kiekio.

LT

Įvadas. Mastocitozė - heterogeniška grupė ligų, kurioms būdinga neoplazinių mastocitu augimas ir kaupimasis viename ar daugiau organų, dažniausiai odoje ir (ar) kaulų čiulpuose. Išskiriami trys pagrindiniai ligos variantai: 1) odos mastocitozė, 2) sisteminė mastocitozė ir 3) mastocitų sarkoma. Ligos diagnostika remiasi Pasaulio sveikatos organizacijos rekomenduojamais sutartiniais kriterijais.

LT

Įvadas. Mielodisplazinių sindromų (MDS) diagnostika yra pagrįsta kraujo ląstelių skaičiaus, jų morfologinių savy­bių vertinimu kraujyje ir kaulų čiulpuo­se, taip pat citogenetinių pokyčių nu­statymu. Visgi daugiau nei pusei ligo­nių citogenetinių pokyčių neaptinka­ma, o morfologinių savybių vertinimas, išskyrus labai aiškius atvejus (radus sideroblastų, labai padidėjus blastų skai­čiui), gali būti subjektyvus, todėl reika­lingi papildomi objektyvūs tyrimo meto­dai.

LT

Įvadas. B limfocitų lėtinė limfoleukemija yra dažniausia kraujodaros sistemos neoplazma. Navikinės B ląstelės atsparios apoptozei, mikroaplinka turi daug įtakos jų išgyvenamumui. Mikroaplinkoje svarbus vaid­muo tenka iš monocitų kilusiems makrofagams bei jų išskiriamoms me­džiagoms (pvz., citokinams). Monocitai yra makrofagų pirmtakai. Pagal genetinius ir fenotipo skirtumus monocitai skirstomi į tris subpopuliacijas.

Darbo tikslas. Įvertinti periferinių monocitų subpopuliacijų poky­čius pacientų, sergančių lėtine limfocitine leukemija, kraujyje.

LT

Įvadas. Sisteminė mastocitozę - heterogeninė retų ligų grupė, kuriai būdingas neoplaziniu mastocitu (putliųjų ląstelių) išvešėjimas įvairiuose organuose, dažniausiai kaulų čiulpuose, esant ar nesant odos pažeidimo.

LT
© 2021, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija