nutukimas

Jūs esate čia

Rekomenduojame aplankyti

Santrauka

Įvadas. Pastaruoju dešimtmečiu atsiranda vis daugiau duomenų, kad metabolinis sindromas gali būti siejamas su padidėjusia šlapimo rūgšties koncentracija.

LT

Įvadas. Literatūroje aprašomas pogrupis nutukusių asmenų, kurių gretutinių ligų pasireiškimas bei širdies ir kraujagyslių ligų rizika yra mažesnė negu kitų nutukusių individų. Tačiau tikslių laboratorinių ro­diklių bei riebalinio audinio pasiskirstymo skirtumų, galinčių turėti įta­kos gretutinių ligų atsiradimui, iki šiol nenustatyta.

LT

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos pranešimu, cukrinis diabe­tas yra pagrindinė aklumo, inkstų nepakankamumo, miokardo infarkto, insulto ir apatinių galūnių amputacijų priežastis. Nuo 1980 iki 2014 me­tų sergamumas diabetu padidėjo nuo 108 mln. iki 422 mln. Cukrinis dia­betas gali būti pirmo ir antro tipo, gestacinis ir antrinis. Daugiau nei 90 % sergančių asmenų diagnozuojamas antro tipo cukrinis diabetas, kuriam būdingas periferinis atsparumas insulinui ir sutrikusi insulino sekrecija, dėl to gydymas nuolat kinta.

LT

Darbo tikslas. Įvertinti mokyklinio amžiaus vaikų arterinio kraujo spaudimo ryšį su liemens apimtimi.

LT

Ūgis, svoris ir kūno masės indeksas - svarbiausi žmogaus morfologiniai rodikliai. Jie priklauso nuo vidiniu ir išoriniu augimo veiksniu sąveikos. Išoriniai veiksniai santykinai skirstomi į socialinius ir ekonominius (tu­ri didesnės įtakos darželinio amžiaus vaiku augimui), etninius ir kultū­rinius (lemia ir mokyklinio amžiaus vaiku augimą) bei fizinius aplinkos veiksnius ('u poveikis ištirtas nepakankamai).

LT
© 2022, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija