cukrinis diabetas

Jūs esate čia

Rekomenduojame aplankyti

Darbo tikslas. Įvertinti ir palyginti sergančių ir nesergančių cukriniu diabetu asmenų kaulų metabolizmą atspindinčių laboratorinių rodiklių kitimus po inkstų transplantacijos.

LT

Darbo tikslas. Detalizuoti cukriniu diabetu (CD) sergančių pacientų inksto biopsijų radinius ir apibrėžti klinikinius rodiklius, susijusius su ne diabeto nulemtu inkstų pažeidimu.

LT

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos pranešimu, cukrinis diabe­tas yra pagrindinė aklumo, inkstų nepakankamumo, miokardo infarkto, insulto ir apatinių galūnių amputacijų priežastis. Nuo 1980 iki 2014 me­tų sergamumas diabetu padidėjo nuo 108 mln. iki 422 mln. Cukrinis dia­betas gali būti pirmo ir antro tipo, gestacinis ir antrinis. Daugiau nei 90 % sergančių asmenų diagnozuojamas antro tipo cukrinis diabetas, kuriam būdingas periferinis atsparumas insulinui ir sutrikusi insulino sekrecija, dėl to gydymas nuolat kinta.

LT

Metabolinis sindromas - tai visuma skirtingų laboratorinių rodiklių ir klinikinių požymių, kurie didina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių li­gomis bei antro tipo cukriniu diabetu. Šlapimo takų akmenligė - heterogeniškos kilmės liga, pasireiškianti akmenų formavimusi ir jųmigracija šlapimo takuose bei dėl to atsirandančiais simptomais.

LT

Darbo tikslas - išanalizuoti I ir II tipo cukriniu diabetu (CD) sergančių asmenų laboratoriniu rodikliu ypatumus.

Tyrimo medžiaga ir metodai. Buvo ištirti 452 pacientai, sergan­tys I ir II tipo CD, hospitalizuoti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Gliukozės koncentracija, glikozilinto hemoglobino (HBA1c), C-peptido, kreatinino tyrimai atlikti biocheminiais analizatoriais.

LT
© 2021, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija