Sunki kūdikių ir mažų vaikų miokloninė epilepsija (Dravet sindromas): literatūros apžvalga ir šeši atvejai

Jūs esate čia

Straipsnio įrankiai
Pir, 2018/10/22 - 11:43
Atsisiųsta: 1
Laboratorinė medicina. 2018,
t. 20,
Nr. 1,
p. 34 -
40

Įvadas. Sunki kūdikių ir mažų vaikų miokloninė epilepsija (Dravet sin­dromas) yra reta genetinė epilepsija, kuriai būdingi generalizuoti toniniai-kloniniai, hemikloniniai traukuliai, linkę užsitęsti ir provokuojami padidėjusios kūno ir (ar) aplinkos temperatūros, ir progresuojatys paži­nimo funkcijų, kalbos, judesių raidos sutrikimai.

Metodai. Atlikta atvejų serijos analizė iš medicininių dokumentų surinktų klinikinių duomenų apie 2010-2018 metais Vaikų ligoninės Vaikų neurologijos skyriuje gydytus ir prižiūrimus pagal individualų protokolą šešis pacientus, sergančius Dravet sindromu.

Rezultatai. Visiems pacientams (3 berniukams ir 3 mergaitėms, kurių amžius 1-8 m.) Dravet sindromas nustatytas ankstyvoje vaikystė­je, kai pastebėti klasikiniai Dravet sindromo klinikiniai požymiai. Pir­mas traukulių priepuolis visiems pacientams įvyko 3-6 mėn. amžiaus, 83 % (n=5) pacientų traukuliai užsitęsė iki epilepsinės būklės. Dviem pacientams pasireiškia veiksmo mioklonijos. Visiems nustatytas prie­puolių ryšys su karščiavimu, perkaitimu, vienam - ir su fotoreaktyvumu. Normali raida ligos pradžioje nustatyta 5 pacientams iš šešių. Nor­mali EEG ligos pradžioje registruota 3 pacientams, fotoparoksizminė re­akcija - 2 pacientams. Vaizdiniai tyrimai buvo atlikti 5 iš 6 pacientų, nė vienam pacientui galvos smegenų MRT nerodė jokių pokyčių. Visiems pacientams priepuoliai kartojasi nepaisant gydymo vaistais nuo epilep­sijos.

Išvada. Visi šeši Dravet sindromo atvejai buvo diagnozuoti kliniš­kai ir vėliau patvirtinti genetiniais tyrimais, visiems nustatyta SCN1A mutacija. Gydymas ir priežiūra atitinka tarptautines rekomendacijas, šiuo metu Lietuvoje prieinami pirmos ir antros eilės vaistai Dravet sin­dromo gydymui.

© 2024, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija
randomness