Protrombino laikas: du tyrimo metodai

Jūs esate čia

Straipsnio įrankiai
Sek, 2015/03/08 - 16:58
Atsisiųsta: 2
Laboratorinė medicina. 2014,
t. 16,
Nr. 4,
p. 194 -
197
Autoriai: 

Santrauka

Siemens yra pasaulinės krešėjimo tyrimams naudojamų reagentu rinkos lyderis (apie 40 %), kurio hemostazės tyrimu istorija prasidėjo nuo 1948 m. su Behring bendrovės vardu. Protrombino laiko (PT) tyrimas Owreno metodu pasaulyje taikomas retai - tik apie 5 % (vien tik Skandinavijos šalyse, Lietuvoje, Japonijoje), o pagal Quicko metodą - 95 %. Todėl Lietuvoje protrombino tyrimas dažniausiai vadinamas SPA (Stago Prothrombin Assay), tačiau tai yra tik vienos kompanijos firminis protrombino reagento pavadinimas.

PT tyrimas Quicko metodu yra laikomas aukso standartu ir naudojamas visuotiniuose atrankiniuose tyrimuose bei atliekant antikoaguliantu terapijos stebėseną. Todėl dideli tarptautiniai tyrimai, teikiantys antikoaguliantu terapijos rekomendacijas, yra pagrįsti Quicko PT reagentais.

Nepaisant didelės konkurencijos tarp Quicko ir Owreno PT reagentu gamintoju ir klinicistu, tarptautiniai nepriklausomi tyrimai parodė, kad abu metodai yra lygiaverčiai ir yra vienodai tinkami INR rezultatams suderinti gydant antikoaguliantais.

© 2021, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija