Mikrosatelitinių sekų pokyčiai sergant šlapimo pūslės vėžiu

Jūs esate čia

Straipsnio įrankiai
Šeš, 2013/05/11 - 14:08
Atsisiųsta: 7
Laboratorinė medicina. 2010,
t. 12,
Nr. 1,
p. 3 -
7

Santrauka

Įvadas. Įvertinti mikrosatelitinių sekų pokyčius yra svarbu aiškinantis šlapimo pūslės vėžio kancerogenezės mechanizmus, taip pat diagnosti­niu ir prognoziniu aspektais. Siekiant nustatyti mikrosatelitinių sekų pokyčiu diagnostinę vertę, jau atliekami daugiacentriai tyrimai, o sie­kiant įvertinti šių pokyčiu prognozinę vertę, tyrimu nėra daug ir duome­nys tik pradedami kaupti.

Darbo tikslas - nustatyti mikrosatelitinių seku pokyčiu dažnį pa­viršiniuose šlapimo pūslės navikuose ir įvertinti ju svarbą berecidyvio laikotarpio trukmei.

Tyrimo medžiaga ir metodai. Į tyrimą įtraukti 25 pacientai, ser­gantys šlapimo pūslės vėžiu ir gydyti Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Onkourologijos skyriuje. Panaudojus penkis mikrosatelitinių sekų žymenis - CYAR04, D5S818, D13S317, I-FABP ir TH01, šių sekų pokyčiai nustatyti naviko audinio mėginiuose ir kraujo ėminiuose. Iš vi­sų tiriamųjų mėginių buvo išskirta DNR ir polimerazės grandininės re­akcijos bei vertikalios ir kapiliarinės elektroforezės metodais atlikta mikrosatelitinių sekų analizė.

Tyrimo rezultatai. Mikrosatelitinių sekų pokyčiai konstatuoti 48 % navikinio audinio mėginių. Ištyrus penkias genomo vietas daž­niausiai šie pokyčiai buvo aptikti panaudojus CYAR04 žymenį. Mikro­satelitinių sekų pokyčių įtakos berecidyvio laikotarpio trukmei nenusta­tyta.

Išvados. Tolesni tyrimai turi būti kreipiami atsakyti į klausimą, ar tie pokyčiai susiję su mikrosatelitiniu nestabilumu, ar su didesnių geno­mo dalių pažaidomis, ar mikrosatelitinis nestabilumas gali būti naudin­gas aiškinantis atsaką į gydymą ir vertinant ligos prognozę.

 

© 2024, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija