širdies ir kraujagyslių ligos

Jūs esate čia

Rekomenduojame aplankyti

Santrauka

Tyrimo tikslas. Šio darbo tikslas yra apžvelgti naujausią literatūrą ir gaires, skirtas įvertinti cukriniu diabetu sergančių pacientų rizikai susirgti širdies ir kraujagyslių liga.

LT

Santrauka

Įvadas. Sistemiškai vertinant kardiovaskulinę riziką dažnai yra naudojamas mažo tankio lipoproteinų cholesterolio arba bendrojo cholesterolio koncentracijos rodiklis. 2021 metų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos gairės rekomenduoja papildomai vertinti ir ne didelio tankio lipoproteinų cholesterolio koncentraciją.

LT
Santrauka
 
Atvirkštinė cholesterolio pernaša yra svarbus mokslinių tyrimų objektas nuo 1975 m., kai buvo paskelbta didelio tankio lipoproteinų (DTL)
LT

Įvadas. Galutinės stadijos inkstų nepakankamumu sergantiems ligoniams, gydomiems pakaitine inkstų terapija, širdies ir kraujagyslių ligų bei bendro mirtingumo rizika yra daug didesnė, palyginti su bendra populiacija. Ankstesniuose darbuose nustatėme, kad kraujagyslių kalkėjimas yra vienas svarbiausių rizikos veiksnių, lemiančių didesnę širdies ir kraujagyslių ligų riziką dializuojamiems ligoniams.

LT

Fredriksono dislipoproteinemijų klasifikacija remiasi klinikiniais po­žymiais ir kraujo plazmos lipoproteinų frakcijų išsidėstymu elektroforezinio tyrimo metu ar ultracentrifuguojant. 1972 m. ji buvo pripažin­ta tarptautiniu dislipoproteinemijų klasifikacijos standartu. Fredrik­sono klasifikacijos I tipui priskiriami autosominiu recesyviniu būdu paveldimi sutrikimai: šeiminė lipoproteinlipazės stoka, šeiminė apolipoproteino CII stoka, LPL aktyvumo sumažėjimas dėl cirkuliuojan­čio lipoproteinlipazės inhibitoriaus.

LT

Santrauka

Darbo tikslas. Širdies ir kraujagyslių ligos (ŠKL) yra pagrindinė mir­tingumo priežastis Lietuvoje. Lietuvoje mirtingumas nuo ŠKL yra be­veik du kartus didesnis nei kitu senųjų ES valstybių ir tai gali būti nu­lemta keleto priežasčių: gyvensenos įpročių ir (ar) genetinių veiksnių. Šio tyrimo tikslas buvo ištirti sąsajas tarp širdies ir kraujagyslių ligų, rizikos veiksnių ir biocheminių aterosklerozės žymenų Lietuvos populiacijoje.

LT
© 2024, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija