Retos gerklų kraujagyslinės malformacijos gydymas Nd:YAG lazeriu

Straipsnio įrankiai
Tre, 2017/04/26 - 10:38
Laboratorinė medicina. 2017,
t. 19,
Nr. 1,
p. 69 -
72
Autoriai: 
Gintas Pošiūnas, Emilija Burokaitė

Įvadas. Veninė malformacija yra įgimta kraujagyslinė anomalija. Tai gerybinis simptominis kraujagyslinis pažeidimas, kuris sukelia estetinę ir funkcinę negalią. Retais atvejais kraujagyslinės anomalijos formuoja­si gerklose ir pasireiškia kraujavimu, užkimimu, stridoru ar gyvybei pa­vojinga kvėpavimo takų obstrukcija.

Klinikinis atvejis. Mes aprašome 15 metų pacientę, kuriai buvo riji­mo sutrikimų, didėjantis kvėpavimo nepakankamumas ir kraujagyslinės malformacijos, žinomos iš anamnezės. Fibrobronchoskopijos ir MR vaiz­duose matomas naujas atsiradęs mazgas gerklų spindyje, kuris siaurina spindį daugiau nei 50 %. Dėl blogėjančios būklės pacientė operuota lanks­čiu bronchoskopu ir Nd:YAG lazeriu, sukėlus bendrą nejautrą. Patologi­niai kraujagysliniai mazgai tiesiogiai koaguliuoti, iki subliūško ir pabalo.

Rezultatai. Kraujavimo ir komplikacijų nebuvo. Gydymas buvo sėkmingas: nėra rijimo sutrikimų, po fizinio krūvio nėra ir kvėpavimo nepakankamumo požymių.

Išvados. Endoskopinis gerklų veninių malformacijų gydymas nau­dojant Nd:YAG lazerį yra saugus ir efektyvus. Nors reikia daugelio gy­dymo seansų, tačiau tai puikus gerklų veninių malformacijų gydymo bū­das siekiant išvengti tracheotomijos ir atviros chirurginės rezekcijos, kuri gali būti neveiksminga dėl didelės recidyvo rizikos.

© 2018, Lietuvos laboratorinės medicinos draugija